Dilatasyon Hareketli Derz Su Yalıtımı İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Keşif ve Teklif

Dilatasyon Hareketli Derz Su Yalıtımı

Bina ilk projelendirme esnasında, büyük yapıların depremden az etkilenmesi için yapılar belirli noktalarında statik açıdan uygun boşlukları bırakılır. Genellikle bu Dilatasyon boşlukları, binaların açık otopark birleşimleri, açıklığı fala olan terasların birleşimlerinde bırakılırlar. Bırakılan bu Dilatasyon boşluklarının uygun su yalıtım uygulaması yapılmaması durumlarında yapılarda en fazla problem yaşanan noktalardır.

Dilatasyon su yalıtımlarında kullanılacak su yalıtım malzemesinin seçimi çok önemlidir. Hem iki ayrı betona çok iyi yapışması hemde esnekliği ile bina hareketlerinden hasar görmemesi gereklidir. Dilatasyon su yalıtım uygulamarında önerimiz çift kademede su yalıtım uygulaması yapılmasıdır. Buda genellikle en alt katmanda dökme bir lastik ile çözüm üretmek sonrasındada Dilatasyon bantları ile su yalıtım uygulaması yapılmasıdır. Bu iki uygulamada kendi başına da çözüm üretmektedir ancak ikisinin aynı anda kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır. Dilatasyon su yalıtım uygulamalarında önemli bir ayrıntı, uygulama yapılan teras alanındaki mevcut su yalıtım ile aynı kotta ve ana betona uygulama yapılmasıdır. çünkü yapılan Dilatasyon su yalıtım uygulaması mevcut teras, perde su yalıtımına bağlanması ve tek düzlem gibi su yalıtım sisteminin çalıştırılması gerekmektedir.

UYGULAMA ÖNCESİ

UYGULAMA AŞAMASI

UYGULAMA SONRASI

Son Yapılan Dilatasyon Su Yalıtım Uygulamalarımız

Dilatasyon Hareketli Derz Su Yalıtımı uygulamalarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Daha Fazla Gönderi Yükle
Bütün Uygulamalarımız

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular

Dilatasyon Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Büyük yapıların depren anında salınım yapmasını azaltmak ve ayrı yapılarmış gibi çalışmasını sağlamak için binalarda dilatasyonlar yapılmaktadır. Dilatasyonlar 3cmden 15 cm’e kadar farklı genişliklerde yapılmaktadır.
Dilatasyon su yalıtım uygulaması yapmadan önce, dilatasyon üstünün hangi yapı malzemesi ile kapatılacağı, dilatasyon geçen yapı elemanının nasıl kullanılacağı gibi detayların iyi bilinmesi gerekmektedir. 2 aşamada su yalıtım uygulaması yapılması en doğrusudur. İlk aşaması uygun lastikler ile kaplanıp sonrasında dilatasyon bandı ile kaplama sistemi ile çözüm sağlanması gerekmektedir.

Dilatasyon su yalıtımında kullanılan malzemeler, poliüretan mastikler, polisülfit lastikler, bitüm membranlar, Dilatasyon bantları gibi yapı elamanları kullanılmaktadır. Önemli olan hangi ürünün ne zaman daha sağlıklı olduğuna karar vererek uygulama yapılmasıdır.

Dilatasyon bölgeleri binaların en hareketli ve açıklıkların fazla olduğu bölgeler olduğundan, suyun bina içerisine girmesi en muhtemel yerlerdir. Dilasyon bölgelerinin üst katmanları kapatıldığından sonrasında problem olması durumunda açılması ve tekrardan yapılması en güç noktalardandır.
Dİlatasyon bölgesinin üst noktasından yalıtımın tekrardan yapılması için kazı ile ulaşılması gerekmektedir. Eğer kazma işleminin yapılamaması durumlarda dilatasyon bölgesinin alt noktasından enjeksiyon yardımı ile su akması önlenmektedir.

Dilatasyon Su Yalıtım Uygulamasına mı İhtiyacınız Var?

İletişim ve Bilgi İçin

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Ad *
Soyad *
E-Posta *
Telefon

Konu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?