asansör kuyusu su yalıtım

Asansör Kuyusu Su Yalıtım İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Keşif ve Teklif

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı

Asansör kuyusu su yalıtım uygulamlarında yapıların ilk yapım esnasında yanlış veya eksik yapılan temel-perde su yalıtımı uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Asansör kuyuları bina temel seviyelerine en alt kotta olan ve yeraltı sularına en çok mazur olan bölgelerdir. Bu sebeple bina temelinde kaynaklanan bir su yalıtım probleminde ilk olarak asansör kuyularında (kovalarında) yaşanan su yalıtım problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise yanlış ve eksik yapılan temel perde su yalıtım uygulamalarıdır. Son zamanlarda asansörler kullanımı için alınan etiket uygulamlarında, yeşil etiket alınabilinmesi asansör kuyusularında su, nem gibi problemler olmaması gerekmektedir

Asansör kuyusu su yalıtım uygulamasında yapının dışından bir uygulama yapılması mümkün değildir. Bu yüzden asansör kuyularının iç bölgesinden yani negatif yönden su yalıtım uygulaması ve enjeksiyon su yalıtım uygulamları yapılması gerekmektedir. Su yalıtım uygulamalarında negatif yönden kristalize su yalıtım uygulaması muhakkak yapılması gerekmekte olup, enjeksiyon uygulaması ihtiyaç dahilinde yapılmaktadır Negatif yönden kristalize su yalıtımlarının uygulamak için en önemli kriter, su yalıtım uygulanacak yüzeylerin ana beton yani sağlam beton yüzeyi olması gerekmektedir. El ile karıştırılan, yüzey düzeltmek için sıva yapılmış yüzeylere kristalize negatif su yalıtım uygulaması yapmamak gerekiyor. Negatif su yalıtım uygulamları mevcut beton yüzeyin kapiler boşluklarına entegre edilerek beton içerisinde su geçirimsiz katman oluşturmaktadır. Bu yüzden uygulama yüzey betonumuz ne kadar sağlam olursa uygulama garantiside o kadar iyi olacaktır. Eğer perde duvar ile zemin arasında çatlaklar var ve aktif su gelmesi olması durumunda poliüretan enjeksiyon uygulaması ile aktif gelen suların kesilmesi ve ardından bütün yüzeylerin kristalize su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir.

asansör kuyusu yalıtım öncesi

Asansör Kuyusu Su Yalıtım

UYGULAMA ÖNCESİ

asansör kuyusu su yalıtım aşaması

Asansör Kuyusu Su Yalıtım

UYGULAMA AŞAMASI

asansör kuyusu su yalıtım sonrası

Asansör Kuyusu Su Yalıtım

UYGULAMA SONRASI

asansör kuyusu su yalıtım

Son Yapılan Asansör Kuyusu Su Yalıtım Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Daha Fazla Gönderi Yükle
Bütün Uygulamalarımız

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular

Asansör Kovası Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Asansör kuyuları bina temel kotunun altında bulunan ve en çok suya maruz kalan yerlerdir. Eğer bina yapım esnasında yeterli ve ektili bir su yalıtımı yapılmaması durumunda ilk önce asansör kuyularına su gelmeler gözlenmektedir.
Asansör kuyularındaki su yalıtım problemlerinin çözümleri yapılardaki en kritik su yalıtım uygulamanın başında gelmektedir. Asansör kuyusunun bütün duvar cepheleri ile taban alanının beton olması durumunda çözüm sağlanmaktadır.
Asansör kuyusu su yalıtım problemlerinin çözümünde, işinde ehil kişiler tarafından uygulama yapılması gerekmektedir. Eksik ve hatalı yapılan uygulamaların tekrardan yapılması söz konusu olmadığından, eski yapılan bütün imalatların sökülmesi ve eski haline getirildikten sonra su yalıtım uygulamasının tekrardan yapılması gerekmektedir. Hem maliyet hemde süre bakımından ekstra yük getirmektedir.
Asansör kuyularının zeminleri tespit edilerek kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer asansör kuyusu içerisinin kontrol edilememsi durumlarında asansör kabini içerisinde bulunan etiketlerden problem olup olmadığı tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer kırmızı etiket varsa asansörün kullanılmaması ve problemlerinin giderilmesi gerekmektedir.
Bizim asıl amacımız asansör kuyusu içerisinde suyun gelmemesidir. Bu tarz kuyuların açılması ilerleyen aşamalarda daha çok problem yaratma olasılığından, biz asansör kuyularının içerisine çukur açılıp pompa ile suyun atılmasını önermiyoruz. Artık günümüzde bu tarz su yalıtım problemlerinin çözümleri garantili bir şekilde yapılmaktadır.

Asansör Kuyunuzda Su Yalıtım Uygulamasına mı İhtiyacınız Var?

İletişim ve Bilgi İçin

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Ad *
Soyad *
E-Posta *
Telefon

Konu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?