Nem Rutubet Su Yalıtım İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Nem ve Rutubete Karşı Su Yalıtım

Nem ve rutubete karşı su yalıtımı, toprak ile temas halindeki zemin kat duvarlarında 70-80 cm yüksekliğe kadar görülen rutubet, tuz kusmaları, çiçeklenme, boya kabarmaları gözlenmektedir. Bu bölgelerde suyun dışardan girişinin kesilmesi en kalıcı ve iyi çözümdür. Ama bazı durumlarda suyun dışardan yani pozitif yönden girişi kesilmesine rağmen temel bölgesinden beton içerisinde rötre boşluklarından (temelden gelen rutubet ve su) sular yukarıya doğru çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda pozitif yönden yapılan su yalıtım uygulamalarına ek olarak patentli KÖSTER Crisin 76 sistemi uygulanmaktadır. Duvara delinen deliklere monte edilen küçük şişeler ile uygulanan KÖSTER Crisin 76 , 72 saat içinde duvar tarafından emilir. KÖSTER Crisin 76 reçinesi duvarın kapiler hareket ile su emmesini önlemekte ve duvar içten dışa doğru kurumaktadır. Özellikle zemin katlardaki duvar, perde beton ve kolonların suyun zararlı etkilerine karşı korunması yapının sağlamlığı açısından önem taşımaktadır. Sistem delikli ve dolu tuğla, beton, briket ve gazbetondan imal edilmiş duvarlara uygulanabilmektedir.

Uygulama Şekli: Rutubet yalıtım problemi, binalarda en çok görünen su yalıtım problemlerinin başında gelmektedir Toprak seviyesinde olan ve zemin döşemesinde su izolasyon olmayan yapıların suyun yükselmesi ile rutubet problemleri görünmektedir. KÖSTER Crisin sistemi yerden 10-15 cm yukarısından delikler açılarak Crisin sıvısının yaklaşık 7 gün süre ile duvar içerisine uygulanması ile yapılır. Crisin uygulamasından sonra KÖSTER Sainerputz yalıtım sıvası ile rutubetlerde çözüm alınmaktadır.

Nem Rutubet Su Yalıtım

Uygulama Öncesi

Nem Rutubet Su Yalıtım

Uygulama Aşaması

Nem Rutubet Su Yalıtım

Uygulama Sonrası

NEM VE RUTUBET SORUNLARINDA KÖSTER SU YALITIM İLE KESİN ÇÖZÜM

Sıkça Sorulan Sorular

Nem ve Rutubet Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Toprak seviyesi altında olmayan bütün duvarlarda kullanılır. Toprak seviyesi ile aynı seviyede olup duvarların zeminden yani alttan gelen su ve nemin çözümü için kullanılmaktadır.

Rutubet çözümleri için ilk aşamada su girişi varsa kesilmesi gerekmektedir. Ama rutubet olan bölgelerde tek başına su yalıtım uygulaması çözüm olmayabilir. Sonrasında bu bölgelere havalandırma sistemi yapılması çok sağlıklı olacaktır.

Bodrum katlarda uygulama yapılmaz. Çünkü bodrum katlar suyun duvarın arkasında toprak dolgudan alırlar. Nem ve rutubet su yalıtım uygulaması sadece zeminden gelen suların önlenmesinde uygulanmaktadır. Peki duvardan gelen rutubet nasıl önleyebilir. Bu gibi durumlarda rutubet sıvaları ve Köster Crisin 76 sistemi uygulanması gerekmektedir.

Zemin katlarda gelen suyun önlenmesi için ilk aşamada pozitif yönden uygulama yapılabiliniyorsa çözüm aranmalıdır. Eğer dışarıdan duvar yalıtımı yapılamayan bir durum varsa o zaman iç bölgeden negatif yalıtım ile rutubet sıvaları ile çözüm aranmalıdır.

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Köster su yalıtım
basf su yalıtım
Ardex su yalıtım

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

  Ad *

  Soyad *

  E-Posta *

  Telefon

  Konu

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?