Teras Balkon Su Yalıtım İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Teras Balkon Su Yalıtımı

Teras Su Yalıtımu Uygulaması, Su yalıtımlarında en çok problemlerin yaşandığı yerlerden bir tanesi balkonlar ve teraslardır. Burada yapılan uygulamalar ilk yapım esnasında düzgün yapılmadığından dolayı sonradan yapılan uygulamalar hem maliyetli hemde zor olmaktadır.

Teraslarda ve balkonlarda su yalıtımı yapılırken asıl istenen en alt beton zemine ulaşmak ve beton zemin üzerine su yalıtımı uygulaması yapmaktır. Su yalıtımında sonra üzerine kormu şap betonu ve kaplama yapılması gerekmektedir. Ama büyük teraslarda döşeme betonu üzerine su için akar olmadığından sağlan bir eğim betonu atılması ve onun üzerine su yalıtım yapılması daha sağlıklı bir uygulamadır.

Teras su yalıtımlarında bir önemli noktada süzgeçlerdir. Teras alanlarında kullanılan süzgeçler su yalıtım sistemine uygun çift yönlü çalışabilen süzgeçler olması gerekir. Çünkü teras kaplama yüzeyinden akan suları aldığını gibi süzgeçler fayans altına inen ve su yalıtım katmanındaki sularıda alması gerekir. Teras su yalıtımlarında kesin ve garantili çözümler almak için muhakkak iyi malzeme, iyi detay çözümü ve iyi işçilik yapılması gerekir.

Sektörün önde gelen markalarının ürünleri ile balkon ve teraslarda su yalıtım uygulamları garantili yapılmaktadır.

Teras Su Yalıtım

Uygulama Öncesi

Teras Balkon Su Yalıtım

Uygulama Aşaması

Teras Balkon Su Yalıtım

Uygulama Sonrası

Son Yapılan Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Teras Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Teras alanlarında zemin kaplaması altına yapılan ve suyun bina içerisine girmesini engelleyen katmandır.
Teras su yalıtımınlarında sürme esaslı su yalıtım ürünleri ağırlıkta kullanılmaktadır. Ek yeri oluşmadan tek parça halinde uygulanan yalıtım malzemeleri, kullanım yerine ve zamanına göre farklı türevdeki ürünler seçilmektedir.
Fayans kaplamaları yalıtım malzemeleri değildir. Sadece dekoratif zemin kaplamlarıdır. Kesinlikle fayans kaplaması altında su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir.
Fayans kaplamalarında derz alanlarının yenilenmesi yalıtım olarak algılanmaz. Fayans derlerinin olmaması veya fayans kaplamasının eksik olması dahi su yalıtım için engel değildir. Kaplama malzemesinde eksikler olsa bile teras alanlarında eğer su yalıtım yapılmışsa su kaçağı olmaz. Sadece derz yaparak su yalıtım sağlanamaz.
Evet yapılabilir. Ama zeminin uygun olup olmadığının tespiti için uzman ekipler tarafında keşif yapılması gerekir.
Evet yapılabilir. Şeffaf su yalıtım malzemeleri ile kaplamanın görüntüsü bozulmadan su yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Köster su yalıtım
basf su yalıtım
Ardex su yalıtım

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

  Ad *

  Soyad *

  E-Posta *

  Telefon

  Konu

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?