Beton Katkısı İle Su Yalıtım İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Kristalize Beton Su Yalıtım Katkısı

Beton katkı ile su yalıtım, Beton bünyesinde kristaller oluşturarak yapısal su yalıtımı sağlayan su yalıtım uygulamasıdır.

Temel, perde, teras, otopark üstü gibi betonarme alanlarında kullanılan su yalıtım katkısı, su geçirmez beton elde edilmektedir. Kullanım oranları kullanılan su geçirimsizlik katkısının cinsine göre betondaki çimento oranına bağlı olarak sarfiyatları belirlenmektedir. Kullanımı son derece basit olan su yalıtım uygulaması, şantiye ortamında gelen beton mikserlerinin içine dökülerek belirli sürelerde karıştırılması ile uygulanmaktadır. Sonrasında normal beton döküm standartlarına bağlı kalarak beton döküm uygulaması yapılamaktadır. Diğer su yalıtım uygulamalara göre çok hızlı, pratik ve işçilik hatalarının en az olan su yalıtım çözümüdür. En çok görünen problemler ise beton çatlaması veya işçilik hatalarından kaynaklı betonun kötü dökülmesi durumunda bu bölgelerden su alma problemleri yaşanabilmektedir. Ama böyle bir durumda bile kalınsa problem yaşanan bölgelerde kolay bir şekilde ve kesin sonuç alınacak poliüretan enjeksiyon su yalıtım uygulamaları ile hızlı ve kesin çözümler alınmaktadır. Ama şu bilinmelidirki su geçirimsizlik katkılar zorunlu olmadıkça tek başlarına kullanılmaması gerekmektedir.

Kuyu temel, bitişik nizam gibi binalarda pozitif yönden su yalıtımın yapımının mümkün olmadığı noktalarda uygulaması şiddetle tavsiye edilmektedir. Kristalize beton su geçirimsizlik katkılarında yapım esnasında oluşacak soğuk derz bölgelerinde bir etkisi olmadığından bu bölgelerde şişen bant kullanımı ile takviye edilmesi gerekmektedir.

Beton kristalize su yalıtım katkısı, sıvı ve toz halinde su yalıtım olarak kullanılmaktadır. Burada önemli olan kullanılan malzemenin kristalize yapıda olması gerekmektedir. Beton kristalize su yalıtım katkısı, beton içerisinde kimyasal yöndende dayanım sağlamaktadır. Betonun yapısına hiçbir şekilde müdahale etmeden yük dayanım konusunda hiçbir artısı ve eksisi bulunmamaktadır. Beton kristalize su yalıtım katkısı klorür içermediğinden donatı demirlerinde korozyon yapmayıp aksine donatıları korumaktadır. Kullanım aşamasında beton döküm aşamasında yapıldığından öncesinde bir hazırlık veya süreye ihtiyaç yoktur.

Beton Su Yalıtım Katkı

Uygulama Öncesi

Beton Su Yalıtım Katkı

Uygulama Aşaması

Beton Su Yalıtım Katkı

Uygulama Sonrası

Son Yapılan Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Kristalize Beton Su Yalıtım Katkısı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kristalize sıvı beton su yalıtım katkıları, kullanım kolaylığı, zamandan tasarruf, diğer temel su yalıtım uygulama sonrasında koruma betonu yapılmaması gibi artıları bulunmaktadır. Su geçirimsiz beton elde edilmektedir. 

Kullanılacak olan beton sınıfına göre belirlenen katkı miktarları, şantiyede beton dökümünden hemen önce mikser içerisine katılıp, belirli miktar mikser ile karıştırılması gerekmektedir. Elde edilen su yalıtımlı betonun normal beton döküm standartlarında uygulanması ile su yalıtım uygulaması tamamlanmış olmaktadır.

Beton katkılarının beton dayanımına ve slump değerine hiç bir etkisi bulunmaktadır.

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Köster su yalıtım
basf su yalıtım
Ardex su yalıtım

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

  Ad *

  Soyad *

  E-Posta *

  Telefon

  Konu

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?