Islak Hacim Su Yalıtım İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Keşif ve Teklif
Ana Sayfa/Su Yalıtım Uygulamalarımız/Islak Hacim Su Yalıtım

Islak Hacim Banyo Wc Su Yalıtımı

 

Islak hacim su yalıtım banyo su yalıtım wc su yalıtım problemleri, tavanlarda görülen su lekeleri ile damlalar, ıslak duvarlar ve banyoya bitişik duvarlarda kabaran boya ve duvar kağıtları sık sık ve yoğun su teması gözlenen bu ortamlarda suyun verdiği hasarlardan sadece bazılarıdır.

Özellikle otel, AVM ve iş merkezi gibi hizmette ara verilemeyen binalarda tuvalet, duş alanı, WC, mutfak, çamaşırhane, hamam, banyo gibi ıslak hacim su yalıtım hatasız ve sorunsuz olarak yapılması önem kazanmaktadır. Modern konutlarda ise yaşam konforunun sağlanması için ıslak hacim su yalıtım banyo su yalıtım wc su yalıtım yapılması kaçınılmazdır. İMG Mühendislik firmamız, banyo su yalıtım eksiz ve derzsiz şekilde kalıcı olarak yalıtılması için gerekli tüm ürünler ve detay çözümleri sektörün öncü marka ürünleri ile sürme esaslı su yalıtım sistemini garantili olarak yapmaktadır. Banyo izolasyon malzemeleri olarak fayans altı su yalıtım uygulaması yapılacak ise çimento esaslı sürem su yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar genellikle şap üstü yapılan su yalıtım uygulamalarıdır.

Islak hacim su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı veya çimento esaslı su yalıtımı ürünleri ile yapılmaktadır. Elastomerik reçine esaslı ve çimento esaslı su yalıtımı ürünleri fırça veya rulo ile sıva, şap gibi yüzeylere uygulanmaktadır. Kısa surede kuruduktan sonra (sıva veya benzer uygulama gerektirmeden) üzerine fayans uygulaması yapılır. Islak hacim yalıtım detayında en önemli unsur, kullanılan su yalıtım malzemesinin sarfiyat miktarı ile köşe noktaların su yalıtım pah bandı ile korunmasıdır. Su yalıtım uygulama malzemesinin sarfiyat kontrolü ise kullanılacak olan file ile kontrol edilmektedir.

Çimento esaslı su yalıtım malzemeleri, yarı elastik veya tam elastik çimento esaslı su yalıtım ürünleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Yarı elastik çimento esaslı su yalıtım malzemeleri küçük alanlarda kullanılmalıdır. Eğer uygualama yapılacak alan 5 m2 büyük ise kesinlikle tam elastik çimento esaslı su yalıtım malzemeleri kullanılması gerekmektedir.

Islak hacimlerin yani, banyo, tuvalet, hamam gibi bölmelerin su yalıtım uygulamaları yapılmadan önce, su yalıtım yapılacak zeminlerin hazırlanmasıdır. Zemin yüzeyinde kalkan zayıf noktalar kaldırılmalı, su için eğimi verilmeli ve bozuk yerler yapısal tamir harcı ile tamir edilmelidir. Perde ve zemin birleşimlerinde pah çalışması yapılması gerekmektedir. Pah uygulaması genellikle pah bandı kullanılarak yapılması gerekmektedir. Su yalıtım uygulama sonrasında gerekli çalışma önlemleri alınarak fayans kaplama yapılması gerekmektedir. Islak hacimlerde su yalıtım uygulamasında en önemli nokta birde kullanılan süzgeçlerdir. Bu bölgelerde çift yönlü yalıtım süzgeçleri kullanılması ve mevcut yalıtım sistemine bağlanması gerekmektedir.

Konu ile yapmış olduğumuz videomuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Islak Hacim Su Yalıtım

Uygulama Öncesi

Islak Hacim Su Yalıtım

Uygulama Aşaması

Islak Hacim Su Yalıtım

Uygulama Sonrası

Son Yapılan Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Bütün Uygulamalarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Islak Hacim Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Binalarda banyo, wc, duş bölgeleri, el yüz yıkama alanları ıslak hacim alanları olarak adlandırılır.

Yapıların en çok su ile temas halinde olduğu bölgeler olduğundan bina sağlığı ve uzun ömürlülüğü için su yalıtım uygulama yapılması zorunludur.

Banyo seramiklerinden önce yapılan su geçirimsiz tabakadır. Genellikle çimento esaslı su yalıtım malzemeleri ile kullanılmaktadır. 

Islak hacim su yalıtım uygulama katmanı, sağlam ve gider yönüne akıntılı zemine yapılması gerekmektedir. Eğer ana beton yüzeyi düzgün ve gidere doğru bir akım yönü varsa en iyisi ana beton yüzeyine yapmaktadır. Eğer su akar yönünde eksik olması durumunda ise sağlam bir eğim şap betonu yapılması ve üzerine su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir.

Banyolarda su yalıtım uygulamsı yapmadan önce, zeminin düzgün, su yalıtım uygulaması yapılacak set betonlarının yapılmış ve çift yönlü yalıtım süzgecinin monte edilmiş olması gerekiyor. WC ve banyo alanlarının köşe noktalarında pah bandı uygulamasının yapılmış olması gerekiyor. 

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Köster su yalıtım
basf su yalıtım
Ardex su yalıtım

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

  Ad *
  Soyad *
  E-Posta *
  Telefon

  Konu

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?