Gizli Dere Su Yalıtım İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Gizli Dere Su Yalıtımı

Gizli dere su yalıtım uygulamaları, çatı sistemlerinde su yalıtımında en önemli uygulama kalemlerinden biridir. Çatı dere izolasyonları uygulama yerinin zorluğu, fazla detay olmasından dolayı genellikle işçilik hatalarından kaynaklanan su yalıtım problemleri yaşanmaktadır. Bununla birlikte hatalı seçilen su yalıtım malzemeleride çok büyük bir etkendir. Çatı dere oluklarında yani gizli dere sistemlerinde genellikle bitüm membranlar ile su yalıtım çözümleri üretilmektedir. Bu tarz su yalıtım malzemelerin dere içerisinde uygulama işçiliğinin zor olması ve çok ek yeri olmasından dolayı çok tavsiye etmediğimiz bir su yalıtım uygulamasıdır. Oluk içi izolasyonlarında sürme esaslı su yalıtım ürünleri kullanılırsa, hem eksiz hemde tek parça su yalıtım sistemi yapılmış olacaktır. Buda su yalıtım uygulaması yapılan gizli derelerde uzun ömürlü ve çözüm odaklı bir yalıtım sistemi olacaktır. Dere izolasyon malzemeleri ise uygulama yapılacak olan yüzeyin cinsi, uygulama zamanı, hava durumu gibi etkenlere bağlı olarak bitüm esaslı su yalıtım ürünleri, çimento esaslı su yalıtım ürünleri, poliüretan esaslı su yalıtım ürünleri veya akrilik ürünler olmak üzere çok sayıda farklı su yalıtım ürünleri kullanılarak çözüm sağlanabilir.

Gizli dere su yalıtım uygulamalarında problemsiz bir çözüm sağlamak için en önemli unsur zemin hazırlığı ve ek olmadan yapılan su yalıtım uygulama yapılmasıdır. Gizli dere su yalıtım problemlerinde en fazla akıntı sorunu yaşanan noktalar ise köşe dip noktalarıdır. Mevcut gizli dere yüzeyinde su birikintisi olamaması gerekmektedir. Bu yüzden köşe noktaların yapısal tamir harcı ile pahlanması veya pah bandı kullanılarak pah uygulama yapılması çok önemlidir. Gizli dere su yalıtımı yapılmadan önce yağmur suyunun birikme yapmadığından emin olmak gerekmektedir. Gizli derelerin projelendirilme safhasında çatı alanından alacağı yağmur suyunu yeryüzüne gönderebilecek kapasitede ve boyutlarında olması gerekmektedir.

Gizli Dere Su Yalıtım

Uygulama Öncesi

Gizli Dere Su Yalıtım

Uygulama Aşaması

Gizli Dere Su Yalıtım

Uygulama Sonrası

Son Yapılan Gizli Dere Su Yalıtım Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Gizli Dere Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Gizli dereler çatı kaplamanın etrafında bulunan, genellikle betondan yapılan, çatı yüzeyindeki suların uzaklaştırılması için kullanılan yapılaradır. Yanlış malzeme seçimi ve hatalı su yalıtım uygulama sonrasında binada en çok problemlerin görüldüğü yapı elamanıdır.
Gizli dereler boyut olarak ve ulaşımdan kaynaklı binalarda en zor su yalıtım uygulaması yapılan bölgelerdir. Bu bölgelerde uygulama işçiliği daha rahat olan ürünlerden seçim yapmak gerekir. Gizli dere boyunca ek oluşturulmadan sürme esaslı ürünler, gizli derelerde kesin ve en az hata ile çözüm üretilen yapı malzemeleridir. Kullanılacak olan malzemenin esnek ve güneş ışınlarına dayanımlı olması gereklidir.

Metal gizli derelerdede çözüm üretilmektedir. Uygulama yerinin cinsine göre uygun malzemeler seçilerek garantili ve kesin çözümler üretilmektedir.

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Köster su yalıtım
basf su yalıtım
Ardex su yalıtım

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

  Ad *

  Soyad *

  E-Posta *

  Telefon

  Konu

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?