Bina Perde Su Yalıtımı İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Keşif ve Teklif

Bina Perde Su Yalıtım Uygulamaları

Bina sağlığı ve uzun ömürlülüğü için en önemli su yalıtım uygulamalarıdır. Bina yapım esnasında maliyetleri düşüktür fakat, su izolasyonu yapılmayan temel ve perdelerin izole yapılması sonradan hem zor hemde maliyetli olmaktadır. Binanın toprak altında kalan perde duvarları ile bina temelini kapsayan bohçalama sistemi uygulanmalıdır. Köster sistemlerinde bir çok farklı ürünlü binalarda bohçalama sistemi yapılmaktadır.

Temel ve perde yalıtım uygulamalarında; bitüm esaslı, çimento esaslı ve kendinden yapışkanlı mebranlar ile uygulama yapılmaktadır. Proje ve kullanılacak yere göre bu malzemelerden seçim yapıla bilinmektedir. Hangi malzeme kullanılacaksa kullanılsın en önemli nokta yalıtım malzemesinin korunmasıdır. Uygulama üzerine koruma duvarı yapılabilir, sert köpük ile koruma yapılabilinir veya poliüretan köpük ile korumaya alınabilinir.

UYGULAMA ÖNCESİ

UYGULAMA AŞAMASI

UYGULAMA SONRASI

Perde Su Yalıtım Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Bütün Uygulamalarımız

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular

Bina Perde Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Binalar ilk yapım aşamasında gerekli olan su yalıtım uygulamaları tam olarak yapılmadığında veya eksik yapıldığında, toprak altındaki bina duvarlarından bina içerisine su girişleri görünmektedir.
Bina perde duvarları binanın ana taşıyıcı iskelet sistemidir. Eğer bina bodrum katlarından içeriye su girişleri olursa, taşıyıcı iskelet sistem demirlerinin korozyona uğraması anlamına gelmektedir. Korozyona uğrayan demirlerde yük taşıma kapasiteleri azalacağından bina ömrünü büyük ölçüde kısaltmaktadır.
Bina perde su yalıtım uygulamlarında bitüm esalı, çimento esaslı sürme su yalıtım uygulamları kullanılmaktadır. Su yalıtım uygulama sonrasında yalıtımın korunması yani su yalıtım üzeri levha yapıştırılarak dolgu yapımına hazır hale getirilmektedir.
Su yalıtım uygulama üzeri koruma yapılması zorunludur. Su yalıtım uygulamaları dolgunun ile temas etmemesi arada bir katman oluşturup, dolgu malzemelerinin zarar vermesinden korunması gerekmektedir.
Sürme esaslı su yalıtım malzemeleri, bütün yüzeye doğrudan uygulandığından, uygulama esnasında ek yeri oluşturulmaması, işçilik hataların en aza indirgenmesi gibi artı yönleri vardır. Olası bir problemlerin enjeksiyon su yalıtım sistemi ile çözüm alınması ve kesin çözüm sağlanması sağlanmaktadır.

Yaşam Alanlarınızda Su Yalıtımına mı İhtiyacınız Var?

İletişim ve Bilgi İçin

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Ad *
Soyad *
E-Posta *
Telefon

Konu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?