Bodrum Kat Su Yalıtımı İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Keşif ve Teklif

BODRUM KAT NEGATİF SU YALITIMI

BODRUM KAT NEGATİF KRİSTALİZE SU YALITIM UYGULAMALARI

Bodrum Kat Negatif Kristalize Su Yalıtım Uygulamaları, Bodrum katlarda oluşan su yalıtım problemlerinin çözümlerinde ve bina dışından temel betonuna kadar kazı yapılarak su yalıtım uygulamasının yapılamadığı durumlarda bodrum katların iç taraftan su yalıtımı yapılmasıdır. Yani bodrum katların negatif yönden (suya karşı yapılan) su yalıtım uygulamalarıdır. Negatif taraftan (iç taraftan) su yalıtımı uygulamaları akan suya karşı yapılan ve su akışı olsa dahi yapılan su yalıtım uygulamalarıdır. Beton yüzeye yapılan su yalıtım uygulamsı ile beton içerisinden suyun geçmesi engellenerek suyun bodrum kata geçmemesi sağlanmaktadır. Bodrum kat su yalıtımları ile bodrum katlarda oluşan nem ve rutubet problemlerinide ortadan kaldırmaktadır.

Su yalıtım malzemesinin uygulanması için;

  • Uygulama yüzeyinin perde beton olması gerekmektedir. Kristalize sürme yalıtımlar beton yüzeyinde katman oluşturduğundan beton yüzeyin pürüzsüz olması gerekmektedir.

  • Uygulama yüzeyinde sıva, boya, zemin düzeltme şap malzemeleri olmaması gereklidir. Eğer böyle yüzeyler varsa kaldırılması gerekmektedir.

  • Zemin kaplamaması (fayans, parke vb.) olmaması gerekiyor. Nina ilk yapım esnasındaki beton yüzeylerine uygulama yapılması gerekmektedir.

Negatif yönden su izolasyon uygulaması esnasında büyük çatlaklıklar bulunması durumunda ise poliüretan enjeksiyon su yalıtım uygulaması ile su gelmesi muhtemel noktalara enjeksiyon su yalıtım uygulaması ve ardından negatif yönden su izolasyon yapılması gerekmektedir. Gerekli olması durumlarda negatif yönden su yalıtımı ile birlikte poliüretan enjeksiyon su yalıtım uygulamsı aynı anda uygulanması gerekmektedir.

Bina bodrum katları yapının taşıyıcı sisteminin temellerini oluşturduğundan, taşıyıcı sistemin su alması demek yapı ömrünü çok kısaltması anlamına gelmektedir. Bu yüzden bodrum katların su yalıtım uygulamadır yapıların en önemli su yalıtım uygulamarının olduğu yerlerdir.

UYGULAMA ÖNCESİ

UYGULAMA AŞAMASI

UYGULAMA SONRASI

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Kat Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Binalar ilk yapım aşamasında gerekli olan su yalıtım uygulamaları tam olarak yapılmadığında veya eksik yapıldığında, toprak altındaki bina duvarlarından bina içerisine su girişleri görünmektedir.
Bodrum kat bina perde duvarları binanın ana taşıyıcı iskelet sistemidir. Eğer bina bodrum katlarından içeriye su girişleri olursa, taşıyıcı iskelet sistem demirlerinin korozyona uğraması anlamına gelmektedir. Korozyona uğrayan demirlerde yük taşıma kapasiteleri azalacağından bina ömrünü büyük ölçüde kısaltmaktadır.
Bodrum kat perde su yalıtım uygulamlarında kristalize su yalıtım ürünleri ile poliüretan enjeksiyon su yalıtım sistemleri kullanılmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtım uygulamaları beton içerisinde bulunan çatlakların kapatılmasında kullanılmaktadır. Eğer sadece çatlak kapatılması yapılırsa, beton yüzeyinde gelebilecek suyun önlenmesi için beton iç yüzeyine kristalize sürme su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir.

Yaşam Alanlarınızda Su Yalıtımına mı İhtiyacınız Var?

İletişim ve Bilgi İçin

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Ad *
Soyad *
E-Posta *
Telefon

Konu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?