Enjeksiyon Su Yalıtımı İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Keşif ve Teklif

Enjeksiyon Su Yalıtımı

Enjeksiyon su yalıtım bina bodrum kat perde duvarlarında, otopark duvarlarında, teras kat tavan betonlarında ilk yapım esnasında veya sonradan oluşan çatlaklıklardan bina içerisine su girişleri olmaktadır. Bu su girişleri pozitif yönden su yalıtımı yapımına imkan olmayan noktalarda negatif yönden enjeksiyon uygulaması yapılarak su girişi engellenebilir. Uygulama yapım esnasında çatlak alanlar açılarak çapraz sıralı enjeksiyon dübelleri monte edilmekte ve enjeksiyon su yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Binadaki çatlaklar statik ve dinamik çatlaklar, taşıyıcı yapıdaki çatlaklar ve taşıyıcı olmayan yapıdaki çatlaklar, kuru ve ıslak çatlaklar, sıvalardaki kılcal çatlaklar, binalardaki oturma çatlakları gibi gruplara ayrılmaktadır.

UYGULAMA ÖNCESİ

UYGULAMA AŞAMASI

UYGULAMA SONRASI

AKTİF SU GELEN ve SOĞUK DERZ ÇATLAKLARIN ENJEKSİYON SU YALITIM UYGULAMASI

Özellikle içinden su akan çatlaklar betonarmede demir donatıların korozyona sebep olmakta ve don sırasında yapıyı tahrip etmektedir. Aktif suyun geldiği çatlakların enjeksiyon su yalıtım öncesinde aktif gelen sular özel su tutucu yapısal tamir harçları kesilerek, çatlak boyunca yerleştirilen enjeksiyon dübelleri içerisine özel makina ile enjekte edilen poliüretan enjeksiyon reçinesinin gönderilmesi ile yapılır. Beton içindeki çatlakların doldurulması ile birlikte aktif su gelişinin kesilmesi sağlanmaktadır.

Betonarme yapılarda, betonların ayrı zamanlarda dökülmesinden kaynaklı olarak yapılarda soğuk derzler oluşur. Soğuk derzler arasında boşluklar oluştuğundan bu bölgelerden yapı içerisine su girişleri gözlenmektedir. Genelde bina temel ile perde beton arasında, kuyu temellerin kat aralarında görülmektedir. Yapılara oluşan bu soğuk derzler boyunca enjeksiyon dübelleri monte edilerek poliüretan enjeksiyon reçinesi özel makinası ile sıkılarak enjeksiyon su yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon reçineleri su ile reaksiyona girme esnasında 1’e 30 kat genleşerek çatlak boyunun komple kapatılması sağlanmaktadır. Su depolarında görülen çatlaklarda ise içme suyu ile temas halinde kullanıma uygun enjeksiyon ürünleri kullanılmaktadır.

DİLATASYONLARIN ENJEKSİYON SU YALITIMI

Yapılarda bulunan dilatasyonların negatif yönden su yalıtım yapılmasında dilatasyon enjeksiyon su yalıtım uygulamarı yapılmaktadır. Dİlatasyon bölgelerinin dış noktasından ulaşılamayan, temellerde yapılan dilatasyon boşlukların doldurulmasında kullanılmaktadır. Flex olan esnek reçinelerin dilatasyon bölgesine doldurularak uygulanan sistemde, uzun ömürlü ve pratik su yalıtım uygulamaları sağlanmaktadır. Flex enjeksiyon reçineleri önüne ahşap kalıplar yapılarak enjeksiyon dübelleri ile özem makinası ile sıkılarak bütün dilatasyon boşluğunun doldurulması ile sağlanmaktadır.

YAPISAL GÜÇLENDİRME ENJEKSİYON UYGULAMALARI

Yapılarda oluşan segratasyon, büyük yapısal çatlakların onarılması ve daha frijit hale getirilmesi için güçlendirme enjeksiyon su yalıtımları sağlanmaktadır. Çatlakların yüzeyi güçlü Epoksi yapısal tamir harçları ile kapatılarak beton içerisindeki bütün boşlukların doldurumlası sağlanmaktadır. Yapılarak sağlamlaştırılması kullanılan uygulama yapının bütün taşıyıcı sistemlerinde rahatlıkla uygulanmaktadır.

Son Yapılan Enjeksiyon Su Yalıtım Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Daha Fazla Gönderi Yükle
Bütün Uygulamalarımız

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular

Enjeksiyon Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Beton yüzeyinde bulunan çatlakların özel makinalar ile enjeksiyon su yalıtım malzemesi ile doldurulası işlemidir.
Bodrum katlarda, asansör kuyularında, tünellerde, toprak altı istinat duvarlarında, bina perde beton ve kolonlarında, tavan döşemelerinde ve temel betonunda uygulanır.
Su kaçaklarının beton içerisinden geçilmesi için kılcak ve büyük çatlaklara ihtiyaç vardır. Çok küçük olmayan çatlakların kapatılması ve su girişini engellemek için kesin çözüm olarak enjeksiyon su yalıtımları yapılmaktadır. Ama enjeksiyon su yalıtımı uygulaması sonrasında muhakkak kristalize negatif su yalıtım uygulamasıda yapılması gerekmektedir.
Enjeksiyon su yalıtım uygulaması yapılması için uygulama yerinin beton olması gerekmektedir. Tuğla, ytong, Alçıpan gibi yüzeylerde enjeksiyon su yalıtım uygulaması yapılamaz. Beton yüzeylerde gözle görülmüş çatlak ve soğuk derz bulunması durumunda enjeksiyon uygulaması yapılabilinmektedir.

Enjeksiyon Su Yalıtımına mı İhtiyacınız Var?

İletişim ve Bilgi İçin

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Ad *
Soyad *
E-Posta *
Telefon

Konu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?