Islak Hacim Banyo Wc Su Yalıtımı ile İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Keşif ve Teklif

Islak Hacim Banyo Wc Su Yalıtımı

Islak hacim su yalıtım banyo su yalıtım wc su yalıtım problemleri, tavanlarda görülen su lekeleri ve damlalar, ıslak duvarlar ve banyoya bitişik duvarlarda kabaran boya ve duvar kağıtları sık sık ve yoğun su teması gözlenen bu ortamlarda suyun verdiği hasarlarda sadece bazılarıdır.

Özellikle otel, AVM ve iş merkezi gibi hizmette ara verilemeyen binalarda tuvalet, duş alanı, WC, mutfak, çamaşırhane, hamam, banyo gibi ıslak hacim su yalıtım hatasız ve sorunsuz olarak yapılması önem kazanmaktadır. Modern konutlarda ise yaşam konforunun sağlanması için ıslak hacim su yalıtım banyo su yalıtım wc su yalıtım yapılması kaçınılmazdır. İMG Mühendislik firmamız, banyo su yalıtım eksiz ve derzsiz şekilde kalıcı olarak yalıtılması için gerekli tüm ürünler ve detay çözümleri sektörün öncü marka ürünleri ile sürme esaslı su yalıtım sistemini garantili olarak yapmaktadır.

Islak hacim su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı veya çimento esaslı su yalıtımı ürünleri ile yapılmaktadır. Elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ürünü fırça veya rulo ile sıva, şap, astarlanmış alçıpan gibi yüzeylere sürülür. Kısa surede kuruduktan sonra (sıva veya benzer uygulama gerektirmeden) üzerine fayans uygulaması yapılır.

Daha ekonomik bir alternatif olarak banyo su yalıtım sisteminde çimento esaslı ürünler ile de uygulama yapılabilmektedir. Bu tip ürünler toz ve sıvı bileşenlerden oluşmaktadır ve şantiye ortamında su ile karıştırılarak sürülebilir kıvamlı bir harç haline gelmektedir. Yarı elastik veya tam elastik çimento esaslı su yalıtım ürünleri, ıslak hacimlerin su yalıtımında tercih edilen çimento esaslı ürünlerdir.

Uygulama Şekli: Su yalıtım ürünlerini uygulamadan önce en önemlisi ıslak hacim su yalıtım yapılacak zeminin hazırlıklarıdır. Zemin yüzeyinde kalkan zayıf noktalar kaldırılmalı, su eğimi verilmeli ve bozuk yerler yapısal tamir harcı ile tamir edilmelidir. Perde ve zemin birleşimlerinde pah çalışması yapılması gerekmektedir. Eğer mevcut şap üzerine su yalıtımı ve fayans uygulamsı yapılacak ise kesinlikle köşe pah bandı kullanılması gerekmektedir. Su yalıtım uygulama sonrasında gerekli çalışma önlemleri alınarak fayans kaplama yapılmalıdır.

UYGULAMA ÖNCESİ

UYGULAMA AŞAMASI

UYGULAMA SONRASI

Son Yapılan Uygulamalarımız

Su yalıtım uygulamlarımızdan örneklerin bulunduğu projelerimize göz atmak isteyebilirsiniz

Bütün Uygulamalarımız

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular

Islak Hacim Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Binalarda banyo, wc, duş bölgeleri, el yüz yıkama alanları ıslak hacim alanları olarak adlandırılır.

Yapıların en çok su ile temas halinde olduğu bölgeler olduğundan bina sağlığı ve uzun ömürlülüğü için su yalıtım uygulama yapılması zorunludur.

Islak hacim su yalıtım uygulama katmanı, sağlam ve gider yönüne akıntılı zemine yapılması gerekmektedir. Eğer ana beton yüzeyi düzgün ve gidere doğru bir akım yönü varsa en iyisi ana beton yüzeyine yapmaktadır. Eğer su akar yönünde eksik olması durumunda ise sağlam bir eğim şap betonu yapılması ve üzerine su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir.

Yaşam Alanlarınızda Su Yalıtımına mı İhtiyacınız Var?

İletişim ve Bilgi İçin

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Ad *
Soyad *
E-Posta *
Telefon

Konu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?