Su Depoları Su Yalıtımı ile İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Ücretsiz Keşif

İÇME SUYU, KULLANMA SUYU VEYA ATIK SU DEPOLARI SU YALITIM UYGULAMASI

İçme suyu depolarında kullanılacak su yalıtımı ürünlerinin ise belirli hijyen kriterlerine uygun olması sağlığımız açısında önem taşımaktadır ve kullanlılan su yalıtım malzemesini içme suyun uygunluk belgesine sahip olaması gerekmektedir.

Su yalıtım uygulaması sonrasında eğer sürme esaslı su yalıtım uygulaması yapılmış ise zemin yüzeyinin seramik kaplanması ilerleyen zamanlarda su deposunun temizlenme durumunda su yalıtımına zarar vermemek için yapılması sağlıklı olacaktır.

Arıtma tesislerinde bulunan arıtma depolarında ve havuzlarında kullanılan su yalıtım ürünleri ise yüksek kimyasal ve asit direncine sahip olmalı, ayrıca sistem halinde çözüm sunabilmelidir.

İÇME VE KULLANMASUYU SU İZOLASYON UYGULAMLARI

İçme suyu ve kullanma suyu depolarında su yalıtım malzemelerinin uygulamadan önce en önemlisi zemin hazırlıklarıdır. Zemin yüzeyinde kalkan zayıf noktalar kaldırılmalı, beton yüzeyinde bozuk yerler varsa yapısal tamir harcı ile tamir edilmelidir. Perde ve zemin birleşimlerinde pah çalışması yapılması gerekmektedir.

İçme suyu depoları veya kullanma suyu depolarında çimento esaslı, poliüretan esaslı sürme ürün gruplarından malzemeler ile yapılacağı gibi, PVC esaslı veya TPO esaslı sentetik örtülerlede su depolarında su yalıtım uygulamarı yapılmaktadır. Kullanılacak malzemeye göre su yalıtım detayları oluşturulmaktadır. Kullanılacak olan su yalıtım malzemesinin içme suyunda kullanıma uygunluk belgesi bulunduğundan emin olunmalıdır.

UYGULAMA ÖNCESİ

UYGULAMA AŞAMASI

UYGULAMA SONRASI

Bayiliklerimiz

Sektöründe lider olan firmaların uygulama ve malzeme satış bayiliği yapılmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular

Su Depoları Su Yalıtımı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Su depoları yapılarda en çok su ile temas halinde olan bölgelerdir. Bu bölgeler kullanma suyu deposu, içme suyu deposu olabilmektedir. İnsan ve çevre sağlığı için bu bölgelerin su yalıtımına özellikle özen gösterilmesi gerekmektedir.

Su depolarında kullanılan malzemeler özellikle içme suyu depolarında kullanıma uygun malzemelerden seçilmektedir. Bu tarz su yalıtım malzemeleri ile yapılan su yalıtımların hiçbir sakıncası bulunmaktadır.

Çimento esaslı su yalıtım malzemeleri, poliüretan su yalıtım malzemeleri ve PVC esaslı membanlar ile su depolarında su yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Su Depolarında Su Yalıtımına mı İhtiyacınız Var?

İletişim ve Bilgi İçin

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Ad *
Soyad *
E-Posta *
Telefon

Konu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?